Zeptejte se nás           Poptávka

Interiérové dveře Heřmanův Městec

V naší vzorkové prodejně v Heřmanově Městci pro Vás máme vystaveno na ploše 150 m² přes 50 ks dveří a zárubní včetně dveří celoskleněných, bezpečnostních, posuvných a skládacích.

Fotogalerie z naší vzorkové prodejny v Heřmanově Městci - ZDE..


CAG dveře
Gerbrich dveře z laminátu
Dveře Solodoor
Celoskleněné dveře

Interierové dveře

Nové dveře změní domov

Do temného prostoru bez vlastního zdroje přirozeného světla budeme raději volit prosklené dveře. Větší prosklená plocha do temných zákoutí pustí pochopitelně více světla. Více prosklené dveře upřednostníme zejména na chodbách a ve společenských prostorách, tedy hlavně v obývacím pokoji či pracovně. Méně prosklené dveře lze volit zejména v ložnici, nebo v pokojích pro hosty.

(čtěte více…)

V každém případě prosklení odlehčí prostor, prosvětlí jej a nabídne úžasnou příležitost s architektonickým řešením celého interiéru. Musíme však mít na paměti, že prosklené plochy sice ve dne pouštějí světlo do dalších místností, ale tutéž vlastnost si ponechávají i večer. Velké prosklené plochy proto mohou být rušivým elementem například v ložnici nebo v dětském pokoji, když se na chodbě svítí. Prosklené plochy také lépe přenášejí veškerý provozní hluk, což opět může působit rušivě.


Interierové dveře

Pozor na životní styl a počet osob

Podle počtu osob a životního stylu budete rozhodovat také o tom, jaké dveře budou uzavírat prostor nejintimnější, tedy koupelnu a toaletu. Životní zkušenosti, provoz rodiny a zažité principy by asi překlonily misku vah ve prospěch dveří plných, ale při vhodně zvolených typech skla lze bez problémů použít i dveře prosklené.

(čtěte více…)

Pro zajištění intimity lze využít matné mléčné sklo, případně ještě v kombinaci se strukturovaným povrchem. Výhodou může být kontrola zbytečného svícení, nevýhodou riziko možného narušení provozu bytu hlukem z koupelny či WC (tam v lepším případě způsobeném splachováním…).
Pro komoru, spíž nebo technickou místnost volíme převážně dveře plné, které uzavřou skladovací a provozní prostor před nevítanými zraky hostů (a někdy i domácích). Prostor šatny nebo i spíže lze uzavřít také elegantními lamelovými skládacími dveřmi, které umožňují prostor trvale větrat.


Nezapomínejme na bezpečnost

V rodinách s malými dětmi je vhodnější použít prosklené dveře takové, kde se dítě nemá možnost dostat do přímého kontaktu se sklem. Je to pochopitelné - abychom zabránili riziku poranění z rozbitého skla, odstraňujeme z okolí dětí skleněné stolky a všechny větší prosklené plochy, dveře tedy nemohou zůstat stranou.

(čtěte více…)

Vzhled dveří lze ovlivnit také nejrůznějšími estetickými nebo funkčními doplňky. Jednolitost plochy pomáhají rozbít například čisté hranaté nenápadné lišty, správná volba dekoru, který bude ladit se zařízením interiéru, účelná volba skla a jeho povrchová struktura. Třešničkou na dortu je správně a vkusně zvolené dveřní kování.

A závěrem snad jen poslední rada: vybírejte dveře takové, které Vám padnou do oka jako první. Budete to právě vy, kdo se na ně bude často dívat.