Zeptejte se nás           Poptávka

Jak objednat

Jak objednat
Jaký je správný postup?

Jste již rozhodnuti, jaké dveře a zárubně byste si pro svůj interiér představovali? Přijeďte se podívat do naší vzorkové prodejny, jak vypadají naše dveře a dekory ve skutečnosti. Poradíme vám, zodpovíme otázky a domluvíme na místě zaměření vašich stavebních otvorů či stávajících kovových zárubní naším zkušeným technikem. Ten si s vámi předem smluví termín, který vám vyhovuje.

Nechcete-li navštívit naši vzorkovnu, můžete o zaměření požádat i písemně či telefonicky, náš technik může vzorky dekorů přivézt s sebou a vaše otázky rovněž zodpovědět na místě. Pokud se rozhodnete objednat dveře bez zaměření, stačí pouze zaslat objednávku, dovolujeme si vás však upozornit, že zaměření je zcela zdarma, a to i v případě, že se poté rozhodnete zakázku neuskutečnit, a že v případě našeho zaměření neseme plnou odpovědnost za to, že dveře a zárubně půjdou bez problémů osadit či namontovat, kdežto v případě vámi dodaných rozměrů ručíte za jejich správnost sami.

Na základě zjištěných rozměrů vám náš obchodní zástupce vystaví cenovou nabídku, v níž budete mít přehledně uvedenu cenu za jednotlivé položky zboží i služeb (montáž a DPH), tak abyste znali přesnou celkovou částku celé zakázky. Až podpisem této cenové nabídky a smlouvy o dílo vše objednáváte, do té doby se nezavazujete k ničemu.

Kdy mám objednávat?

Abychom mohli stavební otvory (či stávající zárubně) správně zaměřit, musí být splněny určité podmínky – dokončené podlahy a příčky i se štuky apod.

Samozřejmě vycházíme našim zákazníkům vstříc, aby nemuseli i přes naše velmi přátelské dodací termíny čekat s v podstatě hotovou stavbou – ale bez dveří, a tak jsme schopni zaměření provést i v případě, že ještě není položena finální podlahová krytina – tedy tam, kde je hrubá podlaha včetně provedených nivelací (vylité betony) a kam už skutečně přijde jen např. položit dlažba nebo plovoucí podlaha.

Rovněž v případě stěn – musí být vyštukovány, tak aby se finální tloušťka již nezměnila o více než malbu, v případě obkladů např. v koupelnách se lze opět domluvit a uvést tloušťku obkladu, o který se současná síla stěny navýší.

Stavebním otvorem je také zabudované pouzdro, pokud plánujete dveře posuvné do zdi – i zde platí stejné podmínky, tj. pouzdro musí být zazděné a podlahy minimálně ve výše uvedené stavební připravenosti.

Pokud máte stavbu (místo, kam mají naše dveře či zárubně přijít) takto připravené, nic nebrání tomu, aby náš technik přijel na zaměření.

Jak má objednávka vypadat?

Pokud vám bude náš obchodní zástupce vypracovávat cenovou nabídku, potom již žádnou další objednávku psát nemusíte. Podepsaná cenová nabídka a smlouva o dílo slouží jako závazná objednávka, kde jsou uvedeny všechny podstatné informace.

Pokud si u nás chcete dveře či zárubně pouze objednat nebo si chcete nechat vypracovat pouze předběžnou cenovou nabídku, pak by ve vaší objednávce neměly chybět následující informace: u dveří: typ dveří, rozměr a orientace, materiál a dekor, druh skla a zvolené lišty, typ zámku, počet kusů, např. Wendy P1K, 80L, laminát dub, sklo kůra čirá, lišta č. 1 masiv obalený folií, obyčejný zámek, 2ks.

U zárubní: druh zárubně, rozměr a orientace, materiál a dekor, tloušťka příčky (zdi), např. FABI S, 60P, folie ořech, tl. příčky 120mm.

Jak dlouho to bude trvat?

Je třeba počítat s tím, že od vašeho prvního kontaktu s námi do doby, kdy budete mít dveře doma, uplyne několik týdnů, a to v závislosti na několika faktorech.

Pokud nám zavoláte nebo přijdete na vzorkovnu a domluvíte si s námi rovnou zaměření, pak za předpokladu, že je vaše stavba na zaměření otvorů či zárubní vhodně připravena, zkontaktuje vás náš technik do 5ti pracovních dnů a domluví s vámi termín zaměření, který vám vyhovuje. Někdy to může být třeba hned druhý den, někdy třeba za týden.

Obchodník vám poté do 2 pracovních dnů vypracuje cenovou nabídku a bude čekat na vaše odsouhlasení a následné podepsání cenové nabídky a smlouvy o dílo. Jakmile ji potvrdíte, domluvíte se na úhradě zálohy a pak jde zboží do výroby.

Většinu typů našich dveří dodáváme do 4 - 6 týdnů. Tyto termíny se mohou zejména ve špičce mírně prodloužit nebo naopak někdy o něco zkrátit, neboť jsou závislé na aktuálním stavu naplněnosti výroby – přesnější termín proto vždy získáte od obchodního zástupce při podpisu cenové nabídky a smlouvy o dílo.

Jak budu platit?

V cenové nabídce najdete jak celkovou částku, tak i podmínky platby (výše zálohy a případné další slevy). Bude zde i zvýrazněna výše DPH: 21% v případě, že pouze odebíráte zboží bez montáže, nebo 15% v případě, že jde o zakázku včetně služeb, tedy montáže. Těchto 15% se potom vztahuje na úplně celou zakázku, tj. veškeré zboží i služby. Ze zákona máme ale povinnost požadovat po každém zákazníkovi, který chce uplatnit sníženou sazbu DPH, vyžadovat podepsání prohlášení o bytových prostorách určených k bydlení.

Platbu můžete uskutečnit buď v hotovosti přímo v naší vzorkové prodejně nebo převodem z banky či složenkou na náš účet. Číslo účtu včetně variabilního symbolu (číslo dokladu) naleznete ve smlouvě o dílo. Po vyzvednutí zakázky či montáži dveří vám bude vystavena a předána konečná faktura, která slouží jako daňový doklad.